Dijital Çağda Yazılı Basın
12 Ağustos 2019
Değişime Liderlik Etmek
11 Eylül 2019
Hepsini Göster

Stack of books icon isolated

   Girişimcinin başarısının doğrudan motivasyon ile orantılı olduğunu önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bir girişimcinin başarılı olabilmesi için fikrinin kalitesiyle beraber o fikri uygulamak için isteğinin olması ve bir yandan da diğer girişimcilik örneklerini inceleyerek tecrübeye sahip olması gerekir. Sadece başarılı girişimcilik hikayelerinin değil, başarısızlıkla sonuçlanan hikayelerin de yolunuzu aydınlatacağını unutmamak gerekir. Girişimcilik yolunuzu çizmenizde yardımcı olacak kitapları sizler için derledik!

 

 Büyüleme – Guy Kawasaki

Özellikle girişimciler başta yatırımcıları olmak üzere müşterilerini de etkilemek ve büyülemek ister. Bu kitap sayesinde teknolojiyi ve diğer araçları kullanarak; direnişi alt etmenin, büyüleme sürecini kısaltmanın ve karşınızdaki kişiyi etkilemenin yollarını öğreneceksiniz.

 Mutluluk Dağıtmak – Tony Hsieh

Girişimcilik ruhunu çocukluğundan beridir devam ettiren ve şu anda dünyanın en iyi ayakkabı, giyim ve aksesuar sitesinin sahibi olan kişinin tecrübelerinin aktarıldığı bu kitapta çok şey öğreneceksiniz.

Neden Satın Alırız? – Paco Underhill

Bu kitabı okuyarak bir girişimcinin, esnafın ya da mağaza müdürünün yapması gerekenleri en ince detayına kadar öğrenebilirsiniz. Parekende satış dünyasının bir nevi Sherlock Holmes’u olarak da tanımlanan ve 27 ülkede büyük bir üne kavuşan Paco Underhill ‘in eşsiz yapıtı girişimcilik dünyasına hitap ediyor.

Outliers – Çizginin Dışındakiler – Malcolm Gladwell

Genellikle başarılı insanların zeki, hırslı ve çalışkan olduğu belirtilir. Ancak bu kitapta bunlara yer yok. Malcolm Gladwell’in müthiş bir şekilde resmettiği insan portföyü sayesinde artık girişimciliğe çok farklı bir boyutta bakacaksınız. Çizginin Dışındakiler kitabı ile başarılı insanların sadece zeka ve hırs ile başarılı olmadıklarını ve bunun yanı sıra çevredeki etkilerin de başarıda önemli rol oynadığını göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İ.Ü. İşletme Kulübü olarak 1983 yılından bu yana “Kariyerine Giden En Kısa Yol…” sloganıyla birçok alanda hizmet veren Türkiye’deki ilk ve tek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip kulübümüzün özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini sizlere sunuyor olmanın müjdesini mutlulukla veriyoruz! 🥳 İ.Ü. İşletme Kulübü özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini edinmek isterseniz aşağıdaki linkten Kampüs Giyim web sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz. 🛍

https://kampusgiyim.com/magazalar/istanbul-universitesi-isletme-fakultesi-isletme-kulubu