Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı

Kariyer Şenlikleri ’18 Ekip Seçim Toplantısı
14 Kasım 2017
Liderlik Zirvesi ’17
17 Aralık 2017
Hepsini Göster

1)Aykut Oğut – Evrenden Torpilim Var!

Evrenden Torpilim Var yazarın 2009 yılında çıkardığı ilk kitabıdır. ‘Hayatta istediğim her şeyi halledebilirim’ mottosuyla yola çıkarak dil bilmeden gittiği Amerika’da beş parasız kaldığı için parklarda yattığı ,benzin istasyonunda çalışıp , bulaşık yıkadığı dönemleri anlatır. Kitap aynı zamanda yazarın 2000 yılında Amerika’nın saygın yaşam koçlarından biri olan Darel Rutherford ile tanışması sonucu tamamen değişen hayatına , daha sonrasında yaşadığı refahı, mutluluk ve huzura da değinmektedir.


Siz hiç 150 kilo oldunuz mu?
Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu?
Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu?
Benim oldu!
Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu?
Benim oldu!
Nasıl mı?
Gelin anlatayım…
“İstemek olmanın yarısıdır!”
-Aykut Oğut

2)Robin S. Sharma

3 milyondan fazla satarak dünyada ve Türkiye’de büyük yankı uyandıran bu kitap okuyucular tarafından çok beğenildi ve hatta birçok iş yeri tarafından çalışanlarına okuması için önerildi .Julian Mantle ülkenin en iyi ve başarılı avuktalarından biridir.Aynı zamanda işkoliktir.Aynı zamanda maddi açıdan bir sürü şeye sahiptir.Yoğun iş temposu nedeniyle bir gün iş yerinde kalp krizi geçirir.Kalp krizini atlattıktan sonra tüm malını mülkünü satarak Hindistan’a seyehate çıkar.Sattığı şeylerin arasında en sevdiğini kırmızı Ferrarisi de vardır.Uzun bir aradan sonra geri dönen Julian ,ilk olarak John’u ziyaret eder.John gördükleri karşısında hayrete düşer.50 yaşındaki Julian 30 yaşında gibi görünmektedir.Sonra yaşadığı değişimi John’a anlatır.Sabaha kadar süren sohbet kitabın tamamını oluşturmaktadır.

Kitap hakkında söylenmiş bazı sözler ;


‘Yaşamın büyük sorunlarına ışık tutuyor.’ -Edmonton Journal
‘Herkesin faydalanabileceği sade bir bilgelik.’-Calgary Herald
‘Bu kitap, sağduyu ve bilgeliğin altın madenidir’ – Dean Larry Tapp

3)Bir İnsan Olma Yolculuğu – Osho

"Kutsal olmak için tüm çabayı gösterdiğiniz, olası tümgayretleri sarf ettiğiniz takdirde insan olabilirsiniz. Ancak bu gayretlerle hayat dolu olacaksınız."-Osho

Osho’ya göre insan hayvan ve kutsal olan arasında bir köprüdür ve tabiatımızın bu ikili niteliğine dair farkındalığımızdır bizi insan yapan.

Bizi huzursuz yapan, çatışmalarla dolduran ve genelde bencillikle cömertliğin, sevgiyle nefretin, kırılganlıkla gücün, umutla çaresizliğin kavşaklarında bırakan da budur.İnsan Olma Yolculuğu bu bariz çelişkiler arasında seçim yapmaz.Bu duyguların hayat yolculuğunda olmasının zorunluluğunu anlatır.Aynı zamanda Osho 20.yy en ilham veren spiritüel öğretmenlerinden biridir.İçşel dönüşüm bilimine olan katkılarıyla da bilinmektedir.

4)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır- Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören kitapta başarılı bir geleceğe nasıl sahip olunacağı , bu yolda nelerin feda etmek gerektiğine , kişisel gelişimin önemine,dünyada tanınmış kişilerin yaşam öykülerine, kendi deneyimlerine ve hayat algısına değinir.

Ben kimim? Niçin buradayım? Yapmak istediğim şey bu mu? Çoğu zaman bu üç soruyu sormadan koca bir hayatı yaşar gideriz. Önünüze bir hedef koyarlar, koşturur dururuz, çoğu zaman niye olduğunu bilmeden.

5)Beynine Format At – M.Barış Uslu

Barış Uslu bu kitabında diğer kişisel gelişim kitaplarına pek fazla kullanılmayan NeuroFormat yöntemi ile korkularınızdan , bağımlılıklarınızdan, kronik ağrılarınızdan,fazla kilolarınızdan .. Kısacası hayatınızı zorlaştıran, hayatınıza dahil olmasını istemediğiniz fikirlerden sizi uzaklaştırıyor.NeuroFormat’ın kelime anlamı nörolojiyi formatlama , yeniden biçimlendirme anlamına gelmektedir.

“Bilinçaltımız negatifleri işleyemiyor. Bir başka deyişle, aklımıza her ne geliyorsa o bilinçaltımız tarafından “istediğimiz” ya da karşı karşıya kaldığımız bir durum olarak algılanıyor. İşte sırf bu yüzden, iyiyi düşünenler daha iyi, kötümserler daha kötü hayatlar yaşıyor. Bilinçaltımız, genel kural olarak, bize neye odaklanırsak bize onu yaşatıyor.”

Comments are closed.

İ.Ü. İşletme Kulübü olarak 1983 yılından bu yana “Kariyerine Giden En Kısa Yol…” sloganıyla birçok alanda hizmet veren Türkiye’deki ilk ve tek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip kulübümüzün özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini sizlere sunuyor olmanın müjdesini mutlulukla veriyoruz! 🥳 İ.Ü. İşletme Kulübü özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini edinmek isterseniz aşağıdaki linkten Kampüs Giyim web sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz. 🛍

https://kampusgiyim.com/magazalar/istanbul-universitesi-isletme-fakultesi-isletme-kulubu