GENÇ GİRİŞİM DERGİSİ 34. SAYI EKİP SEÇİM FORMU

Bilgi İşlem
27 Mayıs 2018
LİDERLİK ZİRVESİ’18 EKİP SEÇİM FORMU
2 Ekim 2018

GENÇ GİRİŞİM DERGİSİ 34. SAYI EKİP SEÇİM FORMU

İsim-Soyisim
E-mail
Telefon
Sınıf-Şube
1)İşletme Kulübünün gerçekleştirdiği organizasyonlar ve tüm bu çalışmaların temel amaçları hakkında ne düşünüyor ve sana neler katmasını bekliyorsun? Aynı şekilde sen İşletme Kulübü’ne ve Genç Girişim Dergisi'ne nasıl bir katkı sağlayabileceğini düşünüyorsun?
2)Genç Girişim dergisinin son sayısı olan 33. Sayıda en beğendiğin içerik/içerikler hangileriydi? Neden?

3)Yine son sayımıza göz attığında bir eksik ya da hata bulmaya çalışsan ne olurdu? Ve bunun çözümü ne ile sağlanırdı?

4) Genç Girişim’in 34. Sayısında röportajının ve yazısının bulunmasını istediğin isimler kimler olurdu? Yazı yazmasını istediğin kişinin hangi konuda yazmasını isterdin? Röportaj yapacağın kişiye en çok hangi soruları sormak isterdin?

5)Aşağıda bulunan paragrafın başlığı sence ne olmalı?


_______________


Orkestra şefi elindeki çubuğu sallayarak yüzlerce müzisyeni yönetir. Son derece etkili hareketlerle yüzlerce müzisyeni harekete geçirir. İyi bir orkestra şefi, her müzisyenin potansiyelini sergilemesine fırsat vererek orkestranın bütününden harika bir müzik çıkarır. Yöneticileri bir orkestra şefine benzetmek çok sık kullanılan bir metafordur. Bu benzetmeye göre nasıl bir orkestra şefi kendisi hiçbir çalgı aleti çalmadan orkestradan o muhteşem müziği çıkarabiliyorsa, iyi bir yönetici de hiçbir iş yapmadan şirketi başarıyla yönetir.”

6) Gittikçe dijitalleşen günümüz dünyasında basılı yayının geleceği hakkında ne düşünüyorsun? Sence dergi okunurluğunu arttırmak için ne yapılmalı?

7) Şu an içinde bulunduğumuz gündem konularını  göz önüne alarak 33. Sayımızda bulunmayan fakat 34. Sayımızda mutlaka bulunmalı dediğin 2 içerik konusu ne olmalıdır? Neden?

8) Diyelim ki önemli bir isimle röportaj için bir araya geldin fakat röportaj beklediğin gibi geçmeyip birtakım olaylar seni demoralize etti, böyle bir durumda hangi yöntem ile kendini motive edersin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir