Liderlik Zirvesi

Liderlik Zirvesi ilk olarak 2015 yılında düzenlenmiş olup , bu yıl ikincisinin yapılmasıyla birlikte artık gelenekselleşmeye başlayan, İşletme Kulübü’nün en büyük organizasyonlarından biridir. İşletme Kulübü olarak temel amacımız öğrencilerin, iş dünyasının en büyük isimlerinin en büyük olma hikayelerini dinlemeleri ve aynı zamanda onlarla birebir tanışma fırsatını yakalamalarıdır.

Liderlik Zirvesi genellikle 6-7 oturumdan oluşan , içinde ünlü şirketlerin CEO’larının konuşma yaptığı , departman direktörlerinin aynı panelde buluştuğu ve fuaye alanında öğrenciler için çeşitli ikramların ve oyunların olduğu, İşletme Fakültesi oditoryumunda gerçekleşen bir organizasyondur.

Liderlik Zirvesi'16

Her yıl şehir içinden ve şehir dışından yaklaşık 1000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve farklı sektörlerden üst düzey yöneticileri geleceğin lideri üniversite öğrencileriyle buluşturan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarihinin en kalabalık organizasyonu Liderlik Zirvesi 2016 bu yıl da 7 Aralık 2016 tarihinde beş farklı şehirden yaklaşık 1200 kişilik bir öğrenci sirkülasyonu ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Oditoryumu’nda gerçekleşti.

H er biri kendi sektöründe lider 33 şirketin ve bu şirketlerden 9 üst düzey yöneticinin katıldığı ve belediye olarak ses sponsorluğunu üstlenen Avcılar Belediye Başkanı Sn. Handan Toprak Benli’nin açılış konuşmasıyla başlayan organizasyonun ilk oturumunda e-ticaret sektörünün önde gelen şirketi sahibinden.com’un CEO’su Burak Ertaş Türkiye’nin farklı illerinden kendisini dinlemeye gelen üniversite öğrencileri ile buluştu ve şu andaki konumlarını nasıl elde ettiklerini, bunu sürdürebilmek için ne gibi faaliyetlerde bulunduklarını rakiplerine karşı ne gibi önlemler aldıklarını ve şirket kültürlerini anlattı.

O rganizasyonun “İş Dünyasının Liderleri” adıyla gerçekleşen ikinci oturumunda Koç Holding’in önemli şirketlerinden olan Koçtaş’ın Genel Müdür Alp Önder Özpamukçu sahne alarak mağaza çalışanı olarak başladığı kariyerinde geldiği noktayı, bu süreçte yaşadığı zorlukları ve edindiği tecrübeleri katılımcılara aktardı.

G ünün üçüncü konuğu “Sıfırdan Zirveye” adlı oturumda kurduğu şirketle ve şirketini getirdiği konumla, üretim tesisleriyle ve sektöre getirdiği yeniliklerle adından oldukça söz ettiren Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak başarısının sırlarını, Ar-Ge ve Ür-Ge’ye verdikleri önemi ve bunun sonucunda sıfırdan elde ettikleri liderliği en ince ayrıntıları ile katılımcılarla paylaştı.

P anel şeklinde gerçekleşen Global Marka Yönetimi isimli oturumda L’oreal Aktif Kozmetik Grubu Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen ve Nestle Toz İçecek Grubu Genel Müdürü Yüce Kaner Atalay zirveye farklı bir akış açısı getirerek iş dünyasında kadın yönetici olmanın getirdiği avantajlardan ve dezavantajlardan, şirketlerinin kadın yöneticilere yaklaşımlarından bahsetti.

Z irvenin imza oturumlarından olan “Kendini Yönet Dünya Senin Olsun” oturumunda Live C&A Kurucu CEO’su Sinan Ergin oldukça etkili bir konuşmayla plazalardan, iş dünyasında hiç bahsetmeden liderlik kavramını hayatın her alanına yayarak ilham verici bir konuşma gerçekleştirdi.

Z irvenin kapanış oturumu olan “Girişimcilik-101” oturumunda Onedio.com Kurucu CEO’su Kaan Kayabalı, LinkedIn Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Eski Direktörü Ali Rıza Babaoğlan ve Scorp Kurucu CEO’su Sercan Işık girişimcilik üzerine gerçekleştirdikleri eğlenceli panelde katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak kısa sürede başarı elde etmenin püf noktalarını katılımcılarla paylaştı.

“Her yıl daha iyisi!” mottosuyla yola çıkan Liderlik Zirvesi başarılarına yeni başarılar ekleyerek 2017 yılında da üniversite öğrencilerinin ufkunu genişletmeye devam edecek!

Liderlik Zirvesi'15

İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü İşletme Fakültesi Oditoryum'unda “Leaders are Coming!” mottosuyla günümüz liderlerini, şehir içinden ve şehir dışından gelen geleceğin liderleri ile buluşturan Liderlik Zirvesi’nin 2015 ayağındaki konuşmacılarımız şu şekildeydi:

İ lk oturumumuz olan “Stratejik Finansal Liderlik” oturumunda, Dünya’nın önde gelen şirketlerinden Microsoft’un Türkiye Finans Direktörü Neslihan Türkkan geleceğin finans liderleri ile buluştu.

P anel olarak gerçekleştirdiğimiz oturumumuz olan ikinci oturumumuzda “Pazarlama Dünyası’nın Liderleri” oturumunda Unilever Pazarlama Direktörü Toloy Tanrıdağı ve Şölen Pazarlama Direktörü Zeki Birsel tecrübelerini, kariyer yolunun henüz başında olan bizlerle paylaştı.

Ü çüncü oturumumuz olan “Geleceğin Liderleri Biziz” oturumunda Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Genel Sekreteri ve Ekonomist, kendi deyimiyle “Hikaye Anlatıcı” Burak Ünaldı etkili sunumuyla katılımcılarımızın geleceğine ışık tuttu.

D ördüncü oturumumuz olan “İnovatif Liderlik” oturumunda Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, teknoloji pazarında rakipleriyle nasıl mücadele ettiklerini, fiyatlandırma stratejilerini, bu stratejilerin kendilerini pazarda nasıl lider konuma getirdiğini anlattı.

P anel olarak gerçekleştirdiğimiz bir diğer oturumumuz olan beşinci oturumumuzda kadın erkek eşitliğini destekleyen ve kadınların da en az erkekler kadar iyi işler çıkartabileceğini bilen genç liderler olarak “Geleceğin Kadın Liderleri”ne seslendik. Generali Sigorta’nın CEO’su Mine Ayhan ve kurduğu teknolojik sistemle akıllı tarım kavramını ortaya çıkaran, köyden şehire göçün önüne geçme hedefinde olan TABIT Kurucu Ortağı Tülin Akın yaptıkları etkileyici konuşmayla geleceğin kadın liderlerine seslendi.

A ltıncı ve son oturumumuz olan “İş Dünyası’nda Girişimci Liderlik” oturumunda ise Galatasaray A.Ş. Genel Sekreteri, Pozitron Monitise Kurucu’su Fatih İşbecer ile girişimcilik üzerine konuştuk.

İ.Ü. İşletme Kulübü olarak 1983 yılından bu yana “Kariyerine Giden En Kısa Yol…” sloganıyla birçok alanda hizmet veren Türkiye’deki ilk ve tek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip kulübümüzün özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini sizlere sunuyor olmanın müjdesini mutlulukla veriyoruz! 🥳 İ.Ü. İşletme Kulübü özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini edinmek isterseniz aşağıdaki linkten Kampüs Giyim web sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz. 🛍

https://kampusgiyim.com/magazalar/istanbul-universitesi-isletme-fakultesi-isletme-kulubu