Web Sitemiz Yenilendi!
18 Şubat 2017
Kariyer Şenlikleri’17 ile Renklenmeye Hazır mısınız?
11 Nisan 2017
Hepsini Göster

Her sene kampüs dışında farklı mekanlarda karşımıza çıkan Reklam ve Pazarlama Zirvesi, bu sene daha az katılımcıyla daha kaliteli bir butik organizasyon olmayı hedefleyerek İstanbul Deniz Müzesi’nde sahne aldı. 350 kişilik katılımcısıyla reklam ve pazarlama tutkunlarını, üniversite öğrencilerini, akademisyenleri, özel sektör çalışanlarını ve basın yayın organlarını bir araya getiren Reklam ve Pazarlama Zirvesi’17, Yıldız Holding Ana Sponsorluğunda “Yörüngeden Çık!” sloganıyla gerçekleşti. 7 oturumda birbirinden farklı ve yaratıcı 9 konuşmacıyı ve fuaye alanını şenlendiren 26 sponsoru ağırlayan zirvemizde;

MediaCat tarafından 2016 “Yılın Yeni Nesil Ajansı” seçilen, yerel ve uluslararası yaratıcılık festivallerinden ödülsüz dönmeyen Tribal Worldwide İstanbul’un Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Arda Erdik, gündelik hayatımızın her anında, iş hayatında ve reklamcılık sektöründe değişik konularda karşımıza çıkan birbirine zıt ancak tercih gerektiren iki farklı seçenek ve sonuçlarının insanı nasıl etkilediğini anlatarak ilk oturumda sahne aldı.

İkinci oturumda Ana Sponsorumuz Yıldız Holding’in global şirketi pladis’in Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Pazarlama & İş Geliştirme Direktörü Nihan Erdiven, bisküvi ve şekerleme sektöründe dünyanın bütün bölgelerinde aktif rol oynayan pladis’in oluşumu, gelişimi, sahip olduğu değerleri ve hedef politikalarını katılımcılarla paylaşarak zirvemizde yer aldı.

MediaCat tarafından Türkiye’nin 30 yaş altı en yaratıcı 30 isminin belirlendiği “30 Under 30” listesine seçilmiş olan Y&R Team Red İstanbul’un genç Reklam Yazarları Can Arabacılar ve Uğur Sönmez, sohbet havasında soru cevap olarak yer aldıkları üçüncü oturumda, farklı alanlardan reklamcılık sektörüne nasıl başladıklarını, bir reklam takımının birlikte nasıl çalıştığını, ülkemizde öne çıkan 4 Bucak G’yi ve ülkemize ilk defa Cannes Lions Grand Prix kazandırdıkları Vodafone Kırmızı Işık’ın perde arkasını bizlerle paylaştılar.

Türkiye’nin önde gelen reklam müziği ve jingle bestecilerinden Jingle Jackson Kurucu CEO Emre Irmak ve Kristal Elma 2016’nın en çok ödül toplayan ajansı TBWA\ISTANBUL Chief Creative Officer & Cannes Lions 2016 Jüri Üyesi İlkay Gürpınar, aramızda yer aldıkları 4. oturumda marka isimleri, fonetiği ve hitap etmek istedikleri kitleye göre reklam jingle’larının nasıl hazırlandığını canlı performansla göstererek izleyicilere eğlenceli bir oturum yaşattılar.

Beşinci oturumda hem pazarlama hem de insan kaynaklarıyla ilgilenen bir konu olan Employer Branding ve Vodafone’un bu konudaki şirket politikasını ve stratejisini aktarmak üzere Vodafone TR Head of Capability Hande Yalgın Dölcel zirvemizde bizlerle birlikteydi.

Altıncı oturumda Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya’dan sorumlu Marka Direktörü Yiğit Yokuş, Coca-Cola’nın Türkiye pazarındaki yerelleştirme politikaları, bu konuda esinlendikleri kaynaklar ve ülke kültürüne göre reklam stratejilerini katılımcılara yansıtarak global bir markanın ülkemizdeki konumuna değendi.

Story Telling konusu ile yedinci ve son oturumda izleyicilerin karşısına çıkan Medina Turgul DDB’nin Yaratıcı Yönetmeni Kurtcebe Turgul, reklam ve kısa filmlerde aktarılmak istenenlerin hikaye olarak nasıl karşımıza çıktığına, bu hikayelerin nasıl oluşturulduğuna, yer alan karakterlerin hikaye örgüsüne sağladığı katkıya değinerek Reklam ve Pazarlama Zirvesi, 2017 için perdelerini kapatırken katılımcıların dikkatle izledikleri bir oturum sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İ.Ü. İşletme Kulübü olarak 1983 yılından bu yana “Kariyerine Giden En Kısa Yol…” sloganıyla birçok alanda hizmet veren Türkiye’deki ilk ve tek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip kulübümüzün özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini sizlere sunuyor olmanın müjdesini mutlulukla veriyoruz! 🥳 İ.Ü. İşletme Kulübü özel tasarım hoodie ve t-shirtlerini edinmek isterseniz aşağıdaki linkten Kampüs Giyim web sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz. 🛍

https://kampusgiyim.com/magazalar/istanbul-universitesi-isletme-fakultesi-isletme-kulubu